Wybieramy robota gotującego

Brak czasu jest dziś zmorą wielu osób. Praca i liczne obowiązki często utrudniają lub wręcz uniemożliwiają zajęcie się swoimi pasjami czy też miłe spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Czas jest obecnie naszym najcenniejszym zasobem, dlatego warto zrobić wszystko co możliwe, abyśmy mieli go jak najwięcej.

Nowa technologia

Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia, której dzisiejszy poziom pozwala na zaoszczędzenie cennych minut i godzin poprzez wykorzystanie urządzeń ułatwiających, codzienne, monotonne czynności domowe. Zaliczają się do nich niewątpliwie roboty kuchenne, czyli urządzenia pozwalające w szybki i łatwy sposób na przygotowanie większości potraw i dań, nad którymi musielibyśmy spędzić całkiem sporo czasu. Na rynku możemy znaleźć zarówno dość proste maszyny pomagające w krojeniu czy przygotowaniu ciasta, oraz nieco bardziej skomplikowane „kombajny” mające dodatkowe funkcje pozwalające ugotować konkretną potrawę od początku do końca. Te drugie są oczywiście opcją sporą droższą, ale multum funkcji jakie oferują z pewnością bardzo szybko zrekompensuje nam ten wydatek.

Wybór robota gotującego

To jaki robot gotujący wybrać będzie zależeć nie tylko od naszego budżetu ale również, a może przede wszystkim, od naszych potrzeb i wymogów jakie stawiamy przed podobnym urządzeniem. Od razu zaznaczę, że nie istnieją jeszcze roboty, które same zaplanują i przygotują nasz posiłek od początku do końca – to niestety ciągle pozostaje w sferze science-fiction.
Wracając do naszych realiów w sprzedaży możemy znaleźć całą gamę robotów kuchennych oferujących mnóstwo funkcji, od zwykłego rozdrabniania produktów po gotowanie indukcyjne. Ich ceny także wahają się od kilkuset złotych po nawet kilka tysięcy i zależą nie tylko od ilości funkcji, ale co oczywiste, również od marki urządzenia.
Jeśli nie dysponujemy specjalnie wysokim budżetem to i tak będziemy w stanie dobrać coś dla siebie ze średniej półki. Nawet takie urządzenie powinno sobie poradzić z najważniejszymi zadaniami jakich można oczekiwać od robota gotującego.
Ważne jest jednak żeby zwrócić uwagę na to czy robot posiada dodatkowe funkcje czy przystawki umożliwiające nam przygotowanie naszych ulubionych potraw. W standardzie są dzisiaj krojenie, siekanie, rozdrabnianie, gotowanie czy blendowanie. Warto zwrócić uwagę czy dane urządzenie posiada odpowiednio pojemną misę czy garnek. Dla czteroosobowej, lub większej, rodziny niektóre, dostępne na rynku pojemności, mogą okazać się niewystarczające przez co całe urządzenie stanie się właściwie mało użyteczne.