Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś
Ciekawostki

Oszczędzanie baterii w telefonie

Data publikacji 23 grudnia 2019


W dzisiejszych czasach posiadanie telefonu komórkowego jest swego rodzaju standardem – „komórki” cieszą się dużą popularnością zarówno wśród osób młodych, jak i tych starszych. Powoli odchodzą czasy w których dominowały telefony stacjonarne – mimo, że wciąż są one obecne w wielu domostwach, coraz więcej osób decyduję się na korzystanie wyłącznie z telefonów komórkowych.

Nowe smartfony

Współcześnie można zaobserwować również odejście od klasycznych „komórek”, które posiadają fizyczną klawiaturę i posiadają ograniczoną ilość funkcji; takie telefony są obecnie chętnie używane przeważnie przez osoby starsze, które wymagają od telefonu prostoty obsługi i dostępu do podstawowych funkcji, takich jak dzwonienie i wysyłanie wiadomości SMS. Tradycyjne telefony komórkowe zostały wyparte przez smartfony, które dzięki mnogościom posiadanych przez nie funkcji można określić mianem zminiaturyzowanych komputerów. Smartfony oprócz podstawowych funkcji, które posiada każdy telefon komórkowy, czyli dzwonienia i wysyłania SMS-ów, pozwalają także, między innymi, na wygodne korzystanie z internetu, wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, czy obsługiwanie różnego rodzaju aplikacji, które dawniej były dostępne jedynie na komputerach.

Smartfony i ich bateria

Smartfony, w przeciwieństwie do klasycznych „komórek”, charakteryzują się również brakiem fizycznej klawiatury, oraz znacznie większym ekranem. Rozmiar wyświetlacza pozwala na wygodniejsze przeglądanie różnego rodzaju treści i oferuję wygodniejszą obsługę, jednak odbywa się to kosztem większego zużycia baterii telefonu. Ilość zainstalowanych aplikacji, wśród których część z nich może działać w tle, również przyczynia się do szybszego zużywania się baterii. Ponieważ większość użytkowników smartfonów korzysta z nich do przeglądania Internetu, a co za tym idzie są one stale podłączeni do sieci Wi-Fi, również to prowadzi do znacznie większego zużycia energii. Tak więc większy wyświetlacz, oraz mnogość funkcji i aplikacji, sprawia, że większość smartfonów wytrzymuję od dwóch do trzech dni na jednym ładowaniu (oczywiście liczba ta może być większa w zależności od tego jak „obchodzimy” się ze smartfonem i jak często z niego korzystamy). Nasuwa się więc pytanie: jak oszczędzać baterię w smartfonie? Możemy to zrobić w następujący sposób: wyłączyć Wi-Fi jeśli obecnie nie korzystamy z Internetu; ograniczyć ilość aplikacji działających w tle; zmniejszyć jasność ekranu; skorzystać z trybu „oszczędzanie baterii”, a przede wszystkim ograniczyć korzystanie ze smartfony do niezbędnego minimum. Wykorzystując te metody, z pewnością zwiększymy nieco „żywotność” baterii naszego smartfona.

pozycjonowanie strony

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?