Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś
Urządzenia komputery panelowe

Czym właściwie są komputery panelowe?

Data publikacji 19 lutego 2021

Komputery panelowe, stanowią połączenie doskonałej klasy komputerów przemysłowych, a więc popularnych komputerów PC, wraz z operatorskimi panelami z wyświetlaczem LCD, które bardzo często wyposażone są w monitor dotykowy. Komputery panelowe stanowią urządzenia, które montowane są zazwyczaj z przodu szafy przemysłowej, czy też na wysięgniku w firmach produkcyjnych. Do czego tak naprawdę służą komputery panelowe? Przede wszystkim, zapewniają pełną funkcjonalność w zakresie ich stosowania, jak również umożliwiają całkowitą wizualizację procesów automatyki. Co jeszcze musimy o nich wiedzieć, czy warto się na nie zdecydować?

Jakie zastosowanie mają komputery panelowe?

Komputery panelowe, wykorzystywane są szczególnie w sektorze przemysłu, na przykład do wizualizacji oraz stosowania. Jednak, obecnie te właśnie urządzenia są naprawdę bardzo uniwersalne, dlatego też coraz częściej możemy się z nimi zetknąć w innych dziedzinach, takich jak na przykład medycyna, handel, wojsko, transport, energetyka oraz wiele innych. Oczywiście w każdym z przytoczonych sektorów, są odmienne wymagania co do tego typu urządzeń. Jednak, to właśnie dzięki temu, komputery panelowe obecnie są tak chętnie wykorzystywane. Na przykład doskonałej jakości obraz, niezbędny będzie na przykład w urządzeniach medycznych, natomiast wydajność oraz niezwykła wytrzymałość na warunki środowiskowe, sprawią że doskonałe będą dl służb mundurowych i sprawdzą się w transporcie szynowym. Tymczasem higiena, jak również wysoki stopień ochrony, ma niebagatelne znaczenie, jeżeli chodzi na przykład o branżę spożywczą. 

O czym musimy pamiętać, jeżeli kupujemy komputery panelowe?

Klienci mający bardzo duże wymagania, powinni poszukać dla siebie takie komputery panelowe, które wyróżnia niezwykle wysoka ochrona przed wodą oraz pyłem. Komputer panelowy, na który się decydujemy powinien być także odporny na wszelakie zarysowania, zatem warto poszukać takie modele, jakich twardość wynosi 7H. Ponadto, jeżeli kupujemy dla siebie monitor panelowy, to powinniśmy zwrócić uwagę, jaka jest jego przekątna ekranu, jak również czy istnieje w danym modelu możliwość zabudowania go w specjalnych szafach. Wiele osób, które decydują się na zakup komputera panelowego, patrzy również na stopień ochrony IP, szczególnie jeżeli komputer ten, ma być wykorzystywany do niezwykle poufnych zadań. Kiedy kupujemy innowacyjne komputery panelowe, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, że niejednokrotnie IP, podawane jest tylko i wyłącznie dla frontu naszego komputera.

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?