Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś
Technologia Baterie w urządzeniach Apple

Baterie w urządzeniach Apple – iPhone SE i iPad

Data publikacji 22 września 2022

Baterie w smartfonach i tabletach to bardzo częsty problem ich użytkowników. Dlaczego? Zbyt mała wielkość baterii, grzanie się urządzenia, zużycie i na końcu chęć jej wymiany. W artykule przedstawimy funkcjonowanie baterii w Iphonie SE oraz jej naprawę w Ipadach. Odpowiemy na pytania: Jak ładować urządzenie by jego bateria dłużej służyła użytkownikowi? Jak ładowanie wpływa na stabilność pojemności baterii? Jak wygląda wymiana baterii w urządzeniu Ipad? Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej.

Jak ładować urządzenia Apple?

Iphone SE bateria, to największy problem użytkowników tego modelu. Obecnie na rynku znajdują się trzy modele Iphone SE z roku 2016, 2020 i 2022. Ich wspólnym mianownikiem jest bardzo mała bateria. Poniżej zostanie przedstawiona pojemność baterii każdego z nich:

  • Iphone SE (2016) – 1642 mAh
  • Iphone SE (2020) – 1821 mAh
  • Iphone SE (2022) – 2007 mAh

Jak widać, okazuje się, że pojemność baterii w tych modelach już z góry nie jest zbyt duża. Dlatego warto dbać o samą baterię i ładować urządzenie w odpowiedni sposób. Dzięki temu jej żywotność wydłuży się, a telefon będzie sprawny dużo dłużej. Jak to robić? W tym celu należy skupiać większą uwagę na procencie baterii, który znajduje się w prawym górnym ekranu urządzenia. Aby zwiększyć żywotność baterii, należy ładować swój smartfon tylko do 80% i nie rozładowywać go poniżej 20%. Kolejną radą, jest nieładowanie urządzenia w nocy. Bardzo często zdarza się, że właściciele „jabłka” zostawiają je na noc pod ładowarką, a nie jest to dobre rozwiązanie. System IOS jest stworzony w taki sposób, że po paru takich cyklach, zacznie samoistnie wydłużać czas ładowania, przez co sama bateria będzie cały czas eksploatowana.

Wymiana baterii w urządzeniach Apple

Wymiana baterii iPad, to temat bardzo delikatny. Tak jak z każdym innym urządzeniem Apple, jest to zadanie bardzo trudne do zrobienia w domu przez przysłowiowego laika. Sama wymiana baterii w Ipadzie nie jest procesem skomplikowanym, jest to kwestia przepięcia paru pasów. Natomiast sam trud tego zadania znajduje się w odpowiednim rozłożeniu całego urządzenia tak, aby nie uszkodzić innych komponentów. Do tego wszystkiego dochodzi również kwestia nowej baterii. Musi być oryginalna, by nie wystąpiły w trakcie użytkowania urządzenia jakiekolwiek błędy. Podsumowując, wymiana baterii w Ipadzie to proces skomplikowany i nie każdy by sobie z nim poradził w odpowiedni sposób. Dlatego warto zainwestować i udać się z urządzeniem do specjalistów, którzy w profesjonalny sposób wymienią całą baterię i nie uszkodzą urządzenia.

Jak otworzyć plik XML?

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?