Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś
Ciekawostki

Jak uporać się z wizytą u lekarza

Data publikacji 2 września 2019


Wizyta u lekarza dla większości osób nie jest czynnością zbyt przyjemną. Boimy się bólu, dyskomfortu podczas badania, mamy obawy, że lekarz będzie opryskliwy – powodów do niebadania się jest wiele. Należy jednak pamiętać, że regularne chodzenie do lekarza jest konieczne dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia.

Unikanie wizyt

Pomyślmy, że jeżeli będziemy unikać regularnych wizyt u specjalistów, to w pewnym momencie nasze zdrowie naprawdę zacznie się pogarszać, a my nie będziemy o tym wiedzieć – przecież nie wszystkie choroby od razu dają objawy w postaci bólu i złego samopoczucia. Należy pamiętać, że ewentualne zaniedbanie może wiązać się z koniecznością długotrwałego, kosztownego i nierzadko bolesnego leczenia.

Wstyd przed innymi

Szczególnie duży dyskomfort wywołują u nas lekarze, u których jesteśmy zmuszeni do zaprezentowania części ciała, których nie mamy w zwyczaju odkrywać i eksponować na co dzień. Wiąże się to z pewnego rodzaju wstydem. Musimy jednak pamiętać, że człowiek, do którego się udajemy, to specjalista. Tego typu widok absolutnie nie jest mu obcy, na co dzień mierzy się z dziesiątkami pacjentów i nie rozpatruje tego w kwestiach wstydu. Czasem mamy również problem z wizytami lekarskimi, które mogą wiązać się z bólem – tu chyba najpopularniejszym jest dentysta. To oczywiste, nikt z własnej woli nie chce narażać się na zadawanie sobie bólu. Obecnie jednak medycyna oferuje tak innowacyjne technologie w zakresie miejscowego znieczulenia, że i ten problem da się zminimalizować jedynie do ukłucia cienkiej igły – reszta wizyty przebiega już zazwyczaj w sposób bezbolesny.

E-recepta dla pacjentów

Podsumowując, regularne wizyty u lekarzy to konieczność. Są jednak sytuacje, w której możemy takiej wizyty uniknąć – na przykład kiedy udajemy się wyłącznie po receptę, nierzadko spędzając długie minuty w kolejce wraz z innymi pacjentami. Tutaj na ratunek przychodzi e-recepta czym jest ten wynalazek? Dzięki e-recepcie możemy uniknąć wizyty u lekarza, musimy jedynie internetowo złożyć wniosek, który umożliwi lekarzowi wystawienie nam recepty, która następnie będzie możliwa do odbioru bezpośrednio w recepcji bądź będzie dostępna na naszym smartfonie wraz z unikalnym kodem. Taka recepta oczywiście nie może być wystawiona na dowolny lek – musi być zgodna z wcześniejszymi zaleceniami lekarza i tokiem leczenia. Jest to wygodna opcja szczególnie dla osób, które są zmuszone przyjmować określone medykamenty na stałe – tacy pacjenci na pewno zaoszczędzą wiele godzin, a co ważniejsze, umożliwią przyjęcie większej ilości pacjentów, którzy na prawdę potrzebują pomocy medycznej.

pozycjonowanie strony

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?