Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś
Urządzenia

Informacje na temat telefonu Xperia 5 II

Data publikacji 25 sierpnia 2020

Druga generacja telefonu Xperia 5 marki Sony już niedługo trafi do sprzedaży. Chociaż wciąż nie ma oficjalnych informacji na temat ceny oraz podzespołów, niektórzy obserwatorzy rynku podzielili się już swoimi przewidywaniami.

  1. Specyfikacja wyświetlacza nowej Xperii
  2. Parametry Xperia 5 II
  3. Czym jeszcze zaskoczy Sony?
  4. Ile kosztuje nowa Xperia?

Wynika z nich, że Xperia 5 II będzie udanym telefonem, który powinien przyciągnąć do sprzętu Sony wielu nowych klientów. Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami w nowym modelu znajdzie się ekran, którego przekątna wynosi 6,1 cala.

Specyfikacja wyświetlacza nowej Xperii

Rozdzielczość, jaką Sony prawdopodobnie zastosuje w nowej odsłonie telefonu Xperia 5 to Full HD (1080 × 2380 px). Według popularnego serwisu, który regularnie zamieszcza wycieki związane z premierami nowych telefonów, swoim wyglądem nowa Xperia będzie nawiązywała do telefonu Xperia 1 II. W takim przypadku tym, co wyróżni telefon na tle konkurencji, będzie brak wycięć na ekranie.

Parametry Xperia 5 II

Zgodnie z dotychczasowymi przewidywaniami, telefon Xperia 5 II będzie pracował w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 865. Płynne uruchamianie aplikacji ma zapewnić 8 GB pamięci RAM. Bateria, jaką prawdopodobnie Sony zamontował w nowej odsłonie modelu Xperia 5, ma mieć pojemność 3800 mAh. Zapewni to wielogodzinną pracę, szczególnie że wszystkie podzespoły wykorzystane w tym modelu mają charakteryzować się wysokim stopniem energooszczędności. 

Czym jeszcze zaskoczy Sony?

Można się spodziewać, że Xperia będzie wspierała wdrażaną obecnie technologię 5G. Dużym zaskoczeniem – szczególnie dla osób, które wciąż korzystają z telefonów wyposażonych w dwa aparaty (przedni i tylni) – może być natomiast to, że Xperia 5 II ma mieć cztery aparaty. Najważniejszy będzie aparat standardowy, który ma zapewnić wysoką jakość wszystkich zdjęć. Do tego dojdzie teleobiektyw oraz aparat szerokokątny. Każdy z nich ma mieć matrycę 12 megapikseli. Czwarty z zastosowanych aparatów będzie zbierał informację o głębi i ostrości, co przełoży się na idealne zdjęcia w każdych warunkach.

Ile kosztuje nowa Xperia?

Trudno natomiast stwierdzić, ile będzie kosztowała nowa Xperia 5 II, szczególnie że powyższe parametry wcale nie muszą być zgodne z rzeczywistością. Tym samym wprowadzony do sprzedaży telefon może mieć wydajniejsze podzespoły, co przełoży się na wyższą cenę. Miłośnikom marki pozostaje mieć nadzieję, że cena nowej Xperii nie będzie zbytnio wygórowana. Z dodatkowymi informacjami będzie można się zapoznać w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jak otworzyć plik XML?

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?