Strona główna
Sprzęt
Tutaj jesteś
Sprzęt

Czyste powietrze

Data publikacji 14 września 2019

Jakość powietrza, którym oddychamy jest szalenie ważna — w domu na dworze czy w pracy. Wszędzie oddychamy jednakowo i nasze płuca powinny transportować czyste powietrze. Największym zagrożeniem dla nas jest oczywiście miejsce pracy. Istnieją stanowiska gdzie zapylenie jest znaczne. Pracodawca jest zobowiązany do stworzenia nam odpowiednich warunków pracy. Nasuwa się więc pytanie — jaki wybrać filtr powietrza ? Wszystko zależy od rodzaju zanieczyszczenia. Ważne jest również to, co chcemy ochronić przed zanieczyszczonym powietrzem.

Zastosowania filtrów powietrza

Przemysłowe filtry powietrza to na przykład filtry kasetowe, workowe lub maty filtracyjne. Istnieją dwa rodzaje zastosowań filtrów powietrza — zakładane przy wylocie powietrza z urządzenia, bądź przy wlocie. Te ostatnie mają za zadanie ochronić urządzenie przed powietrzem zanieczyszczonym z zewnątrz i zapewnić urządzeniu prawidłowe funkcjonowanie. Na rynku są również dostępne oczyszczacze powietrza. Oczyszczają one powietrze, którym oddychamy. Innego rodzaju są samochodowe filtry powietrza.
Każdy filtr powietrza ma określoną pojemność. Powinniśmy przestrzegać zasad, jakie zawiera instrukcja obsługi i stosować się do terminów wymiany filtrów lub ich wkładów. Niektóre urządzenia są szczególnie czułe na jakość powietrza. Zwłaszcza urządzenia elektroniczne. Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu różnią się wielkością. Pył o dużej średnicy jest najlepiej wyłapywalny i stwarza mniejsze zagrożenie. Im mniejsza średnica cząsteczek pyłu, tym większe zagrożenie dla człowieka i urządzenia. Możemy to zaobserwować na filtrach zwykłego odkurzacza.

Coraz lepsza jakość

Producenci filtrów powietrza na bieżąco udoskonalają swoje produkty. Ich jakość jest coraz lepsza. Wielowarstwowość filtrów gwarantuje wysoką czystość powietrza. Stosuje się filtry wstępne i dokładne Większość filtrów posiada już wkłady, które są biodegradowalne, co w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska.
Jeżeli pragniemy by nasze urządzenia funkcjonowały prawidłowo musimy więc dokładnie przemyśleś jaki wybrać filtr powietrza. Kupujmy zawsze produkty z atestem i gwarancją, że są one wyprodukowane zgodnie z polską normą. Jakość powietrza przepływająca przez urządzenie, jak również emitowane przez nie, jest bardzo ważna. Filtry powietrza o sprawdzonej jakości cieszą się popularnością wśród klientów i są szeroko polecane. Ich rola jest nie do przecenienia. Sprawne urządzenia nie przysparzają kłopotu i nie stwarzają zagrożenia. Stosujmy filtry powietrza, bo to gwarancja długowieczności urządzenia.

Sprzęt audio

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?