Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś
Technologia

Telefon – nasz asystent

Data publikacji 8 października 2019


Żyjemy w czasach, w których nasz grafik pęka w szwach od natłoku obowiązków, przez co precyzyjnie musimy planować niemal każdą minutę. Z drugiej strony staramy się żyć świadomie, uważać, co jemy, dużo się ruszać, stale się rozwijać i edukować. W codziennym pędzie może pomóc nam coś, co mamy zawsze przy sobie, z czym nie rozstajemy się niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę, czyli… Nasz telefon.

Aplikacje na telefon

Choć doceniamy funkcjonalność smartfona, często nie zdajemy sobie sprawy, że możemy wymagać od niego jeszcze więcej. Istnieją przydatne aplikacje na telefon, które pomogą sprawnie funkcjonować w życiu codziennym, bez konieczności noszenia ze sobą wielu rzeczy.
Po pierwsze, oczywistą zaletą płynącą z funkcji dodatkowych telefonu jest kalendarz. W systemie mamy dostęp do tradycyjnego kalendarza, który w razie potrzeby zamienia się w listę rzeczy do zrobienia, terminarz spotkań czy listę zakupów. Możemy go połączyć z naszym adresem mailowym, a w razie potrzeby udostępnić partnerowi i rodzinie, co znacznie ułatwia snucie wspólnych planów.
Kolejnym ułatwieniem może okazać się aplikacja mierząca kroki i aktywność fizyczną. Odpowiednia dawka ruchu w ciągu dnia jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a nierzadko po kilkudniowym monitoringu okazuje się, że mamy go zbyt mało.

Szeroki wybór aplikacji

Dla fanów dbania o swoje zdrowie wspaniałą aplikacją będzie taka, w której będziemy mogli zapisać wszystkie posiłki zjedzone w ciągu dnia wraz z ich gramaturą, ona następnie na tej podstawie sprawnie obliczy nam przybliżone wartości odżywcze, jakie zostały spożyte. Aplikacja sprawdzi się nie tylko dla osób, które chcą zmniejszyć lub zwiększyć swoją wagę – czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, w jakie wartości bogate są nasze posiłki, czego jest w nich zbyt dużo, a czego zbyt mało. Taka pomoc w przypadku życia w biegu jest nieoceniona i zbawienna dla naszego samopoczucia.
Kto jest fanem czytania książek, ten wie, że czasami trudno mieć je ze sobą w każdym miejscu i czasie. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja służąca do czytania naszych ulubionych e-booków. To bardzo proste – po opłaceniu miesięcznego abonamentu pobieramy aplikację, która umożliwia nam dostęp do tysięcy e-booków na swojej platformie. Pobieramy wybraną przez siebie pozycję i już jesteśmy gotowi do czytania, mając przy sobie jedynie telefon. Taka aplikacja mierzy nam również czas czytania w ciągu dnia, liczbę przeczytanych stron, podsuwa propozycje nowości czy sprzedażowych bestsellerów. Genialna opcja dla miłośników książek.

Jak otworzyć plik XML?

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?