Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś
Technologia

Ciekawe aplikacje

Data publikacji 17 października 2019


Nie trzeba być miłośnikiem nowych technologii, aby nie rozstawiać się ze swoim smartfonem. Obecnie większość ludzi rzeczywiście spędza ze swoim telefonem niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę, szczególnie surfując w Internecie.

Aplikacje na telefon

Najczęściej korzystają oni z aplikacji mediów społecznościowych, które umożliwiają im publikowanie i oglądanie zdjęć i postów przyjaciół oraz sławnych osób. Szczególnie młodzi ludzie spędzają na tego typu portalach większość swojego wolnego czasu. Prócz tego, Polacy równie chętnie pobierają aplikacje do słuchania muzyki. Funkcje spotify są znane raczej większości internautów. Jest to aplikacja przede wszystkim do słuchania muzyki, ostatnio również pojawia się na niej coraz więcej podcastów, czyli swego rodzaju słuchowisk. Aplikacja jest o tyle intuicyjna, że za jej pomocą możemy śmiało tworzyć własne playlisty z naszą ulubioną muzyką. Spotify podsuwa nam również tytuły, które potencjalnie mogą nam się spodobać – mamy więc szansę poznać całkiem nowych wykonawców. Aplikacja funkcjonuje w tle, dzięki czemu możemy wykonywać inne działania na smartfonie jednocześnie ze słuchaniem muzyki, co jest bardzo wygodne.
Oglądanie na smartfonach przeróżnych produkcji wideo, łącznie z pełnometrażowymi filmami to domena szczególnie ludzi młodych. Tutaj również mamy do czynienia z aplikacjami, które umożliwiają tego typu rozrywkę.

Nauka ze smartfonem

Smartfon to również genialny gadżet nie tylko do spędzania wolnego czasu i rozrywki. Wbrew pozorom genialnie sprawdzi się również do nauki. W tym kontekście bardzo popularne stały się aplikacje, które umożliwiają szlifowanie języków obcych. Dzięki temu w każdym miejscu – w autobusie, na przerwie w pracy czy w szkole – jesteśmy w stanie przyswoić sobie kilka nowych słówek w języku obcym. Aplikacje te często są bezpłatne, istnieją jednak również takie, które w zamian za pewną opłatę umożliwiają synchronizację z komputerem i naukę nie tylko słówek czy zwrotów, ale również gramatyki i tym podobnych, skomplikowanych zagadnień. Możemy więc w dowolny sposób szkolić język obcy właściwie w każdej chwili.
Ciekawą w kontekście życia codziennego jest również aplikacja służąca do pomiaru kroków i odbytej aktywności fizycznej. Po kilkudniowym, rzetelnym monitoringu może okazać się, że nasza aktywność fizyczna jest niewielka, a to z kolei na dłuższą metę może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. W tego typu aplikacjach możliwe jest ustalenie sobie minimalnego celu dotyczącego liczny kroków, więc sprostanie tego typu wyzwaniu może okazać się dobrą zabawą.

Jak otworzyć plik XML?

Redakcja isms.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?